Zbieramy fundusze na transport pleneru „Jesteśmy Cittaslow!”

W zeszłym roku udało nam się zorganizować fantastyczny plener „Plener Otwartych Drzwi” zdjęcia i opis w zakładce PROJEKTY/PLENER OTWARTYCH DRZWI  i album ze zdjęciami poniżej postu

W tym roku idziemy krok dalej, czyli chcemy w ramach pleneru pokazać dzieciom z tzw. wykluczonych komunikacyjnie wiosek z pod Jezioran – miasteczka sieci Cittaslow. Pojedziemy do Bisztynka, Lidzbarka Warmińskiego, Dobrego Miasta i Reszla aby rysować architekturę tych miejsc, pod okiem Pani Marceliny Mikułowskiej. W każdym miasteczku będziemy też zwiedzać ciekawe galerie i jeść kanapki. Tymi wycieczkami ze wzmożoną obserwacją chcemy pokazać dzieciom jakie są wartości miasteczek dobrego życia Cittaslow.

Jeziorany przystąpiły do sieci w zeszłym roku i dzięki temu jest nam łatwiej mówić o wartościach jakie mają Jeziorany. My je znamy doskonale, ale większość dzieciaków nie ceni sobie slow life na prowincji, bo myślą, że mieszkają w jakimś „gorszym miejscu”.  Dzięki porównaniu się z innymi, w podobnej skali miasteczkami, mamy nadzieje znów wzbudzić w dzieciach poczucie własnej wartości i dumy z miejsca, w którym żyją.

No ale …te wioski, z których bierzemy dzieci na plenery,  są serio WYKLUCZONE KOMUNIKACYJNIE – to poważny problem. Dzieci z tych miejsc nie mają dojazdu na zajęcia pozalekcyjne organizowane np w MOK w Jezioranach. Dlaczego- bo transporty są strasznie drogie. I my też doświadczamy tego problemu, spływają do nas oferty firm transportowych na realizację naszych wycieczek i niestety kwota, którą otrzymaliśmy od Gminy Jeziorany nie starczy nam nawet na połowę przedsięwzięcia. Jeśli chcecie nam pomóc możecie zrobić kilka rzeczy: kupić cegiełki w różnych cenach, zasponsorować materiały plastyczne lub jedzonko.

Jeśli macie ochotę wesprzeć ten projekt to jest parę opcji ( PRZEDSTAWIAMY NASZE CEGIEŁKI) 

1. Nasz wielki firmowy obraz przedstawiający Jeziorany malowany przez stado dzieci. Cena minimum 800 zł – obraz jest w ramie ze starego drewna.

2. Ceramiczny kafel, KTÓRY GRAŁ W PROGRAMIE DOMO PLUS „Daleko od miasta” w odcinku o Mikułowskich, kafel osobiście wykonała na wizji Natalia Sosin -Krosnowska następnie wypalony, poszkliwiony i oprawiony w ramkę został przez nią opatrzony piękną dedykacją . Cena cegiełki minimum 300 zł ale chcielibyśmy 500, bo ten program będzie oglądała od jesieni cała polska i na prawdę będzie można się pochwalić fajną legendą, że ma się coś takiego w domu.  

 3. Cegiełki od dzieciaków- czyli 24 obrazki z zeszłorocznego pleneru – mniejsze 50 zł, większe 60 zł są śliczne i z tyłu mają plakat pleneru z ideą, pamiętajcie , że z waszych wpłat mali autorzy obrazka otrzymują swoją „dolę” za dzieło 10 zł 😉 

4. Nie chcesz obrazka i chcesz wpłacić mniejszą gotówkę, typu 5-10 zł – to dostaniesz tylko pamiątkowy plakat z adresem naszej strony i facebooka, gdzie możesz oglądać foty z pleneru i zobaczyć jak wydaliśmy pieniądze. 

5. A jeśli jesteś firmą, to możesz kupić materiały rysunkowe, które będą nam potrzebne w trakcie pracy, na swoją fakturę. Będą to ołówki, różnych grubości, akwarelki, temperówki, gumki i notesiki z dość porządnym papierem rysunkowym dla ok. 30 uczestników. Także może się zgłosić kilka osób. Chcemy dzieciom zostawić te mikro warsztaciki pracy po plenerze -jako prezent pamiątka. Logo firmy umieścimy w materiałach promocyjnych pleneru, naszych facebookach, stronie itp.

Plener odbędzie się w dniach 8-12 sierpnia, z czego w tygodniu wycieczki a w sobotę 12 sierpnia zapraszamy na wystawę podsumowującą na ekotargu pod Galerią Revita Warmia

Zobaczcie jak wyglądały dwa z zeszłorocznych plenerów

Plener u Małgorzaty i Romana Kusz w Zerbuniu

Plener u Magdaleny i Stephane Lefevre w Kiersztanowie

Who is marcelina

You need update your bio: Edit your profile

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BACK