Odbudujmy dom dla zwierząt z Kwaśnego Drzewa

Kwaśne Drzewo, swoją nazwę wzięło od miejscowości Zerbuń ( Sauerbaum) gdzie się znajduje. Kwaśnedrzewo to rodzinka artystów, którzy hodują owce, kozy, konie i kury … i w sumie inne zwierzaki. Tworząc z mleka kóz i owiec cudne produkty, z których żyje rodzina. Sery w kwiatkach, karmel z owczego mleka, tarty, ciasta, krówki a nawet lody. Kwaśnedrzewo wystawia się na naszym Ekotargu w Jezioranach w każdą sobotę, część z Was na pewno ich zna.

W ostatnią sobotę 9 czerwca, zaraz po ekotargu spłonęła w dosłownie kilkanaście minut ich obora, w której mieszkały zwierzęta. Większa ich część się uratowała, jednak zginęły wszystkie maluchy ( 12 sztuk). Teraz reszta stada jest bez dachu nad głową…. a rodzina musi im jak najszybciej odbudować oborę na zimę.

Jeśli macie wolny grosz i chcecie wesprzeć odbudowę szczęśliwego domu dla zwierząt możecie zrobić kilka rzeczy:

  1. Wpłacić darowiznę na oficjalne zbiórkowe konto:  Fundacja Revita Warmia, Tlokowo 45, 11-320 Jeziorany 
    tytulem: odbudowakwasnedrzewo darowizna konto WBS Jonkowo nr. 29 8857 0002 3011 0157 3323 0002 
  2. Przyjść na targ, do galerii, lub na jakieś oficjalne wydarzenie zbiórkowe i wpłacić gotówkę do specjalnie oznakowanego, zalakowanego słoika.
  3. Wziąć udział w aukcjach pobytów turystycznych wystawianych przez zaprzyjaźnione obiekty turystyczne – aktualnie licytujemy @Sauerwald na termin 22-24 czerwca.

Zaofiarować narzędzia ( które im się wszystkie spaliły), materiały budowlane i pomoc fizyczną budowlaną przy odbudowie.  na tej podstronie, na wydzeniu będziemy informować o planowanych  eventach i aukcjach no i postępach w odbudowie oczywiście.

Poniżej zdjęcia z naturalnego życia Kwaśnego Drzewa

Zdjęcia Wojciecha Manna z sesji do bloga Z widokiem na stół i zdjęcia zaraz po spaleniu obory.

Pogorzelcy, aby odbudować ok 200 metrowy budynek potrzebują zebrać sporo pieniędzy. Dlatego każda pomoc się przyda.

Zespół Fundacji Revita Warmia

Who is marcelina

You need update your bio: Edit your profile

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BACK