Kwaśne Drzewo, swoją nazwę wzięło od miejscowości Zerbuń ( Sauerbaum) gdzie się znajduje. Kwaśnedrzewo to rodzinka artystów, którzy hodują owce, kozy, konie i kury … i w sumie inne zwierzaki. Tworząc z mleka kóz i owiec cudne produkty, z których żyje rodzina. Sery w kwiatkach, karmel z owczego mleka, tarty, ciasta, krówki a nawet lody. Kwaśnedrzewo wystawia się na naszym Ekotargu w Jezioranach w każdą sobotę, część z Was na pewno ich zna.

W ostatnią sobotę 9 czerwca, zaraz po ekotargu spłonęła w dosłownie kilkanaście minut ich obora, w której mieszkały zwierzęta. Większa ich część się uratowała, jednak zginęły wszystkie maluchy ( 12 sztuk). Teraz reszta stada jest bez dachu nad głową…. a rodzina musi im jak najszybciej odbudować oborę na zimę.

Jeśli macie wolny grosz i chcecie wesprzeć odbudowę szczęśliwego domu dla zwierząt możecie zrobić kilka rzeczy:

  1. Wpłacić darowiznę na oficjalne zbiórkowe konto:  Fundacja Revita Warmia, Tlokowo 45, 11-320 Jeziorany 
    tytulem: odbudowakwasnedrzewo darowizna konto WBS Jonkowo nr. 29 8857 0002 3011 0157 3323 0002 
  2. Przyjść na targ, do galerii, lub na jakieś oficjalne wydarzenie zbiórkowe i wpłacić gotówkę do specjalnie oznakowanego, zalakowanego słoika.
  3. Wziąć udział w aukcjach pobytów turystycznych wystawianych przez zaprzyjaźnione obiekty turystyczne – aktualnie licytujemy @Sauerwald na termin 22-24 czerwca.

Zaofiarować narzędzia ( które im się wszystkie spaliły), materiały budowlane i pomoc fizyczną budowlaną przy odbudowie.  na tej podstronie, na wydzeniu będziemy informować o planowanych  eventach i aukcjach no i postępach w odbudowie oczywiście.

Poniżej zdjęcia z naturalnego życia Kwaśnego Drzewa

Zdjęcia Wojciecha Manna z sesji do bloga Z widokiem na stół i zdjęcia zaraz po spaleniu obory.

Pogorzelcy, aby odbudować ok 200 metrowy budynek potrzebują zebrać sporo pieniędzy. Dlatego każda pomoc się przyda.

Zespół Fundacji Revita Warmia

BACK