Projektujemy wyłącznie na terenach wiejskich Warmii, Mazur i Powiśla oraz Pogranicza Wschodniego. Projektujemy domy, gospodarstwa i niewielkie obiekty turystyczne, zawsze zgodnie z tożsamością krajobrazu. Mogą to być nowe budynki albo przebudowy i adaptacje starych domów. Nie boimy się obiektów zabytkowych, ani pracy w strefie zabytkowej. Pracujemy tylko dla osób, które chcą postawić dom z duszą, który ma stać się harmonijnym elementem krajobrazu. Nie robimy „wszystkiego”, specjalizujemy się w tym obszarze i ten obszar zgłębiamy.

Jesteśmy małą pracownią, dla której praca z inwestorami chcącymi swoimi domami chronić krajobraz prowincji jest pasją życia. Jesteśmy pasjonatami architektury tożsamościowej, pasjonatami komfortowego życia na wsi oraz pasjonatami partycypacji. Co to znaczy? Pracujemy trochę inaczej niż duże firmy i pracownie, które robią „wszystko” – MAMY DLA PAŃSTWA CZAS I UWAŻNOŚĆ. Klient partycypuje, bierze udział w pracach projektowych. Architekt przy nim wykonuje przemiany budynku, a nie prezentuje wyłącznie gotowe rozwiązanie, nad którym pracował sam. Taką pracę umożliwia nam to, że pracujemy na modelach 3D, gdzie swobodnie manipulujemy zarówno wnętrzem jak i zewnętrzem budynku. Od razu weryfikujemy co będzie się działo wewnątrz. Jesteśmy pracownią dla osób, które chcą brać udział w tworzeniu swojego domu. Nie spieszymy się z pracą koncepcyjną, dajemy Państwu dojrzeć do pewnych rozwiązań i doświadczyć projektu w rzeczywistości. Np. planując przebudowę domu, w którym nie doświadczyli Państwo jeszcze zimy i dołujących jesiennych wiatrów, nie wiecie Państwo gdzie latem jest najlepsze słońce … nie warto się spieszyć, tylko zweryfikować projekt o każdej porze roku. Bo dopiero wtedy będziecie Państwo mogli w pełni cieszyć się wybudowanym domem.

Bardzo skupiamy się na etapie koncepcji, dopiero, kiedy wszystkie rozwiązania są zaakceptowane, bierzemy się za projekt budowlany, który wtedy idzie znacznie szybciej. Jesteśmy także otwarci na Państwa metody realizacji projektu, nie narzucamy swoich firm wykonawczych czy podwykonawców. Często jesteśmy bardziej wizjonerami, dyrektorami artystycznymi przedsięwzięcia, którzy pilnują jakości estetycznej budowy od koncepcji do detali i wcale nie musimy przy tym wykonywać projektów technicznych bo np. klient ma tańszych branżystów lub własnych zaufanych wykonawców. Pracujemy w różnych zespołach i konfiguracjach. MY JESTEŚMY PRZEDE WSZYSTKIM OD WIZJI. Często wykonujemy więc wizje do warunków zabudowy czy warunków u konserwatora zabytków.

Pomagamy naszym klientom w doprecyzowaniu i urealnieniu swoich marzeń i wyobrażeń o własnym domu wiejskim, z poszanowaniem krajobrazu kulturowego, tradycji i okolicznej przyrody. Wypełniając przy tym lukę, która pojawia się niejednokrotnie pomiędzy inwestorem/klientem a architektem i budowlańcem. Jeśli klienci zdecydują się na wizję podejmujemy się opracowania projektu budowlanego i wszelkich uzgodnień z urzędami.

PROJEKTY INDYWIDUALNE/PRZEBUDOWY/ADAPTACJE 

przebudowa starego pruskiego domu i gospodarstaw, przekształconego w latach 80-tych w „ranczo” , przywrócenie cech, zmiana kąta dachu, kolorystyka i liczne dodatki. Projekt 2016/ Realizacja 2017/2018

 

adaptacja obory na cele pracowni i warsztatów rzemieślniczych

projekt serii 4 domków modułowych Sauerwald / na działalność turystyczną . Minimalistyczne luksusowe obiekty pośrodku inspirującej i dzikiej przyrody. Pierwszy obiekt będzie uruchomiony dla turystów w sezonie letnim 2018 –  zapraszamy do rezerwacji ( można rezerwować u nas).

Projekty gotowe:

Capitanei – nowoczesny domek ekologiczny, ciepły, bardzo prosty w obsłudze, dla dwóch osób z gabinetem na dole. Tylko 60 m2 powierzchni zabudowy. Doskonały dla mieszczuchów chcących mieszkać w jakiejś wspaniałej okolicy ale bez wielkiego gospodarstwa. Projekt budowlany 2016 / na razie nie jest budowany w pierwszej lokalizacji.

Warmiak – klasyczny duży dom z czerwonej cegły ( ale projekt budowlany w pasywnej  technologii autorskiej). Dom duży, powierzchnia użytkowa 160 m2 plus dużo jeszcze 90 m2 pod skosami. Dom zaprojektowany z kotłownią, spełniającą wymogi peletu, ekogroszku, gazu, pieca olejowego oraz pieców tradycyjnych ” śmieciaków”. Gdy kotłownia niepotrzebna ten element domu staje się garażem lub warsztatem.

Pruski – Dom pruski jest niewielki, 120 m2 powierzchni użytkowej, wykonany w autorskiej technologii ale opartej o tradycyjną konstrukcję słupowo-ryglową.

BACK